A 72 óráról mondták

Szabó Balázs (énekes-dalszerző, Szabó Balázs Bandája, a 72 óra fővédnöke 2014-ben)

 „Az akció célja az összefogáson túl, a jóra irányul. Kell, hogy évente legalább egyszer, 72 óráig teljesen átadjuk magunkat valaminek, alkudozás nélkül hozzunk áldozatot, úgyis visszakapjuk, amikor nem is számítunk rá. Jó volna kiterjeszteni ezt hosszabb periódusra, akár egy életre is."

  

 

 

Péczeli Dóra (rádiós műsorvezető)

"Személyes tapasztalatom: az önkéntesség arra ösztönöz, hogy jobb ember légy!"

 

 

 

 

Hirling Zsolt (világ- és Európa-bajnok evezős), 2012-es fővédnök

„Az árvákból hihetetlen szeretet árad, megtanultam tőlük, hogy a legapróbb dolgoknak is mennyire lehet örülni” – mondta Kenyában töltött fél éve kapcsán, amikor egy árvaházban önkénteskedett.

  

 

  

Kovács András Péter (humorista)

„Az önkéntesség maga a felszabadultság: végre nem kell elvárásoknak megfelelni, hiszen bármit is tégy önkéntesen, az már túl van azon, ami elvárható.”

 

 

 

 

Bombera Krisztina (televíziós műsorvezető)

„Sokra tartom azokat, akik viszonzás elvárása nélkül időt, odafigyelést, tudást, bármilyen munkát kompromisszumok nélkül adnak másoknak. De nincs is igazam, hiszen mindig van ellenszolgáltatás: a sikerélmény, amit a pozitív változás hoz úgy, hogy személyes közünk volt hozzá.”

 

Lackfi János (költő)

„Miért jó bármit ingyen adni, tenni? Talán mert jó tett helyébe jót várunk? Ez igaz. Vagy mert adni jobb, mint kapni? Ebben is van igazság. Az önkéntes munka legnagyobb hozadéka számomra mégis az, hogy úgy érzem, egy hatalmas, láthatatlan közösséggel működöm együtt, akik felajánlásaikban nem számolnak és nem méricskélnek, így aztán cselekedeteik határtalan módon adódnak össze.”  

 

 

Horváth Gergely (műsorvezető, Petőfi Rádió)

 „72 óra önkéntes segítség kompromisszumok nélkül: hadüzenet a közönynek!”

 

  

 

Süveges Gergő (televíziós, rádiós műsorvezető)

„Nehéz kiirtani a beszédünkből két aprócska szót: csak és de - pedig hányszor mondom én is: „máris, csak…”; „igen, de…”. Mennyivel szebb, mennyivel emberibb lenne azt mondani: máris; igen. Örülök, hogy vannak, akik képesek elfelejteni a csak-okat és a de-ket!”

 

 

 

 

 

Miklósa Erika (Kossuth-díjas énekesnő)

„Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!”

 

 

 

 

Böjte Csaba OFM (ferences szerzetes)

„Jézus mondja: Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük. Önmagunk formálásába való szerepét, környezetünk alakításában való szerepét, azt gondolom, a mai ember nem tudja felbecsülni. Hihetetlen erő van az imádkozó ember összetett kezében!” 

 

Szirtes Edina Mókus (zenész)

 "Amíg egy is akad közöttünk, aki lehajol a szemétért, odaadja az éhesebbnek az étkét, addig nincs kiszáradva a Földgolyó... ne becsüljük le az apró jótetteket, mert az mind egy-egy csepp "onnan fenntről", aztán akár tenger is lehet belőle. Rajtunk múlik, hogy a mi kicsi cseppünk benne lesz e az életet adó Tengerben...."

 

 

 

A 72 óra kompromisszum nélkül egyházi védnökei

 

Dr. Erdő Péter (bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek)

„Isten a Jókedvű adakozót szereti (2Kor 9,7). Ezért fontos az önkéntesség. Az emberi segítség nemcsak anyagi javakban, hanem figyelemben és szeretetben is áll.”

 

Dr. Bölcskei Gusztáv (Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke, református püspök)

„Ha a fiatalok az idejükből, energiájukból arra áldoznak, hogy olyanoknak segítsenek, akiknek szükségük van rá, akkor arra a kérdésre, hogy ki az én felebarátom, Jézussal úgy válaszolnak, hogy bárki válhat felebarátunkká.”

Szemerei János (a Dunántúli Evangélikus Egyházkerület püspöke)
"Három nap nem a világ, de megváltoztatja a világunkat!"